Konum: Tavan Tipi
   Klima Bakımı 
En Çok Satan İnverter KlimalarSatın aldığınız klimalara nasıl bakım yapılağına göz atın.
İnverter Klima Yorum ve Şikayetleri Servis Tercih Ederken 
Servis seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Yer/Tavan Tipi Klimalar Nasıl Monte Edilir?

tavan-tipi-klima-montaji

Şık görünümleri ile her ortama uyum sağlayabilen yer-tavan tipi klimalar, montaj alanının yetersiz olduğu mekanlarda ek bir aparata ihtiyaç duyulmadan gerek yere, gerekse tavana kolayca monte edilebilir. Montajlarda esneklik sağlayan bu özelliği ile daha sonra yapılacak yer değiştirmelerde sorun ve ek masraf çıkartmaz.

Yer-tavan tipi split klimanızın iç ünitesi cihazınızı kullanacağınız mekâna, dış ünitesi ise bu mekanın dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır.

İç ve dış ünite; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır. Bu bağlantı esnasında klimanızın altında kalacak şekilde duvarınızda açılan 8 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır.

Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren tavan tipi ve yer tipi klima montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır.

Yer/Tavan Tipi Klima Montajının Püf Noktaları

  • Cihazın iç ünitesi cam önüne montaj edilecekse önü koltuk, dolap ve perde benzeri eşyalarla kapatılmamalıdır.
  • Cihazın iç ünitesi tavana montaj edilecekse iklimlendirilecek alanın tümüne hükmedebileceği şekilde konumlandırılmalıdır.
  • Tavan tipi klimalar performansı yüksek ürünler oldukları için dış ünite montajı yapılırken ses yalıtımına özen gösterilmelidir.