Konum: Salon Tipi
   Klima Bakımı 
En Çok Satan İnverter KlimalarSatın aldığınız klimalara nasıl bakım yapılağına göz atın.
İnverter Klima Yorum ve Şikayetleri Servis Tercih Ederken 
Servis seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Salon Tipi Klimalarda Montaj İşlemleri

salon-tipi-klima-montaji

Salon tipi klima aldıysanız yetkili servisimiz montaj işlemlerinde farklı uygulamalar gerçekleştirirler. Siz de bu uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gözden kaçabilecek herhangi bir işlem kullanım sırasında zorluk yaşamanıza neden olabilir.

Salon tipi klima montajı sırasında iç ve dış üniteler sırayla yerine takılır. Cihazın iç ünitesi, iklimlendirilmesini istediğiniz bölgeye, dış ünitesi ise bu alanın dış bölümünde yer alan ve açık havaya direkt olarak maruz kalınan alanda bulunmalıdır. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için oldukça elverişli alanlardır.

Açıkta duran bu modeller direkt dış etmenlerle temas halinde olduğu için darbelere karşı korunacak bir alanda olmalı ve dönemlik bakımları aksatılmamalıdır.

Teknik Bilgi ve Tecrübe

İç ve dış ünite; bakır boru, drenaj hortumu, elektrik kablosu, izolasyon ve dekoratif bandajları kapsayan ara tesisat ürünleri ile cihaz kurulumu gerçekleştirilir. Kurulum sırasında cihazınızın alt bölümünde bulunacak düzeyde delinen 10 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj sonunda izolasyon ürünleri ile görünmez hale getirilir.

Deneyim, teknik bilgi ve tecrübe gerektiren salon tipi klima montajı alanında uzman yetkili servislerce gerçekleştirilmelidir.

Montaj Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Montaj sırasında bakır boru, drenaj hortumu, ara bağlantı kabloları ve enerji kablolarına eklemeler yapılmamalıdır.
  • Her kapasite için en düşük borulama uzaklığı 3 metredir. Bu aralığın altına düşüldüğünde çalışma verimliliğinde problemler yaşanması muhtemeldir.
  • Asma tavanı bulunmayan mağaza, restoran veya ofislerde kurulum işlemleri basit bir şekilde yapılabilmektedir.
  • Klimanın sessiz çalışması için montaj işleminin kusursuz yapılması gerekmektedir.
  • Otomatik salınım ayarlarının eksiksiz bir şekilde yapılması durumunda hava ve sıcaklık sirkülasyonu eşit düzeyde olacaktır.